Wavin AHC 9000 styreenhed med display til gulvvarme - op til 16 kredse

Pris: 2.743,92 kr.
Inkl. moms

Wavin AHC 9000 styreenhed med display til gulvvarme - op til 16 kredse.

Product availability: På fjernlager
Levering 1-2 dage
Del

AHC 9000 styreenhed kan kommunikere med CTS-anlæg gennem Modbus kommunikation, der skal bare trækkes et kabel mellem enheden & CTS-anlægget.

Ydermere er den designet til at bruge et minimum af strøm under standby & reducere varmeforbruget i de enkelte rum gennem en optimal regulering af temperaturen. Styreenheden har et indbygget kedelrelæ, der signalerer til varmeforsyningen, når der ikke er behov for varme i anlægget. Det betyder, at kedlen ikke på noget tidspunkt brænder unødvendig energi af.

Enheden er nem at montere & fjederklemmer gør, at dette kan gøres på få minutter & uden brug af værktøj.

Mulighed for at indstille alle rumtermostater på én gang gennem det intuitive menusystem i displayet.

Har du allerede en Wavin AHC 9000 styreenhed, men er displayet gået i stykker, kan du finde et nyt ved at klikke her.

Ønsker du en komplet gulvvarmeløsning, har vi gjort det nemt & samlet komplette pakker, som du finder ved at klikke på det antal kredse, som du har brug for til din gulvvarmeløsning:

  • Mærker
  • Reference
    466330130
  • EAN-13
    2000000037196
Sikker betaling
Med QuickPay og PensoPay
Dag til dag levering
Bestil inden kl. 14 på hverdage
14 dages fuld returret
Fortryd dit køb uden besvær

Anmeldelser (0)

Der er ingen kundeanmeldelser endnu.

14 andre produkter i samme kategori

Sete varer

Indlæser...
Tilbage til toppen